رنگساژ چیست و چگونه رنگساژ مو انجام می‌شود

رنگساژ چیست

رنگساژ برای همه آشنا است. اما واقعا رنگساژ چیست و رنگساژ چگونه انجام می‌شود؟ آیا با رنگ کردن مو متفاوت است. نگران نباشید با ما همراه باشید. جواب تمام این سوالات را خواهیم داد. و اطلاعات بسیار بیشتری نیز در مورد این فرایند به دست می‌آورید. معمولا در اوایل که موها را رنگ می‌کنیم. رنگ مو بسیار زیبا و درخشان است. اما بعد از مدتی معمولا یک ماه موها زرد و کدر و بی روح می‌شوند. و درخشندگی روزهای اول را نخواهد داشت. برای درخشندگی دوباره رنگ مو باید رنگساژ انجام شود. اما رنگساژ چگونه انجام می‌شود. و انواع آن چیست را ادامه بیشتر روشن می‌کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما یعنی فروشگاه فیضی همراه باشید. فروشگاه تخصصی فیضی در کنار فروش محصولات خود مقالات و آموزشهای بسیار کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

در کنار خواندن این مقاله سایر مقالات ما را در مجله شامپو و مجله آرایشی نیز مطالعه نمایید.

رنگساژ چیست

رنگساژ در واقع نوعی رنگ مو است. که به وسیله‌ی آب رقیق می‌شود. و با استفاده از آن رنگ موی ضعیف و کدر شده دوباره شارژ می‌شود. این روش به دلیل اینکه یک ترکیب ضعیف از رنگ است. کمتر به موها آسیب می‌زند. بنابراین بعد از کم رنگ شدن رنگ مو لازم نیست دوباره کار رنگ را انجام داد. پس موها کمتر آسیب خواهند دید. و زیبایی رنگ مو نیز به حالت اول باز خواهد گشت. این روش بیشتر روی موهای دکلره شده و رنگ های با پایه روشن انجام می‌شود. پس رنگ ساژ کدری و کم شدن رنگ مو را از بین می‌برد. و موها دوباره درخشان و شاداب و زیبا خواهند شد.

با تعریفی که در بالا ارائه شد. در واقع این روش ترمیم دوباره رنگ مو با کمترین میزان آسیب است. همچنین با استفاده از رنگ ساژ می‌توانید در دوره‌های مختلف ترکیب رنگ‌های متنوعی را تجربه کرد. بدون اینکه هر بار به دلیل مواد شیمایی قوی رنگ و دکلره موها آسیب ببینند.

انواع رنگساژ

انواع رنگساژ

این روش که برای تغییر رنگ مو به کار برده می‌شود. دارای ماندگاری‌های متفاوتی از کوتاه مدت تا متوسط و بلند مدت هستند. بنابراین انواع رنگساژ در سه دسته موقت ، نیمه دائم و دائم تقسیم بندی می‌شوند. که در ادامه با انواع آن بیشتر آشنا می‌شویم.

رنگساژ موقت

رنگ ساژ موقت دارای ماندگاری بسیار کوتاه و معمولا تا یک هفته است. که به وسیله‌ی انواع اسپری، ژل و شامپوها انجام می‌شود. برای این روش موقتی کافی است. که مقداری از این مواد را روی موهای مرطوب بزنید. و به خوبی پخش نمایید. این نوع از رنگ کردن موقتی مو برای افرادی که رنگ‌ها فانتزی را دوست دارند. مناسب است و بعد از مدت یک هفته کامل از بین می‌رود.

رنگساژ نیمه دائم

این روش هم برای تغییر رنگ مو به کار برده می‌شود. با این تفاوت که ماندگاری بیشتری دارد. و مدت 1 تا 2 ماه ماندگاری دارد. در این روش ترکیبی از اکسیدان و واریاسیون‌ها به صورت دلخواه بر روی موها زده می‌شود. این روش در مورد موهای سفید بسیار مناسب است. البته برای ماندگاری بیشتر این نوع از رنگ ساژ می‌توان انواع شامپو و نرم کننده استفاده نمود.

رنگساژ دائم

رنگ ساژ دائم در واقع همان رنگ مو است. که برای همگی آشنا است. در این روش بعد از انجام مرحله دکلره مو و به پایه رساندن مو، رنگ بر روی موها اعمال خواهد شد. این روش برای تغییر رنگ مو و تغییر ظاهر آن استفاده می‌شود. که ماندگاری بسیار بالایی دارد.

رنگ‌ساژ واتر کالر یا رنگ بر پایه آب

این روش یکی از جدیدترین روشها برای تغییر رنگ مو است. که مواد آمونیاکی و شیمایی در آن بسیار کم و در مواردی اصلا وجود ندارد. چرا که به جای اکسیدان از آب استفاده می‌شود. که البته این روش بستگی به نوع رنگ و برند آن دارد. در صورتی که پیگمنت رنگ مو بسیار بالا باشد. رنگ مو را با دو برابر آب با هم مخلوط می‌کنند. و از آن استفاده خواهد شد. این روش به دلیل اینکه از مواد آمونیاکی و شیمایی استفاده نشده است. میزان آسیب به مو و پوست سر بسیار کم و به حداقل خود خواهد رسید.

اما در مورد بعضی از رنگ‌ها پیچیده یا برندهای رنگ مو که پیگمنت پایین تری دارند. رنگ مو با اکسیدان ترکیب می‌شود. و در نهایت این ترکیب یا یک و نیم برابر آب مخلوط می‌شود. در نهایت بعد از ترکیب کامل آنها رنگ بر روی موها اعمال می‌شود. این روش ترکیبی که دارای اکسیدان و مواد آمونیاکی است. بیشتر برای رنگ های پیچیده و ترکیبی استفاده می‌شود. تا هم به خوبی موها را رنگ نماید. هم ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

بهترین برندهای شامپو: شامپو کلیر ، شامپو شولدرز ، شامپو گلیس ، شامپو دورو

تفاوت رنگ مو با رنگ‌ساژ

این دو روش که برای تغییر رنگ مو از آنها استفاده می‌شود. دارای تفاوتهای بسیار زیادی هم در روش زدن و هم در نتیجه نهایی هستند. و در واقع یکی نیستند. در پایین تفاوتهای آنها به صورت لیست بیان می‌شود.

  • ترکیبات رنگساژ آب و اکسیدان است. اما در رنگ مو صرفا از اکسیدان استفاده می‌شود.
  • در رنگساژ موها باید مرطوب باشند. اما رنگ روی موهای خشک انجام می‌شود.
  • رنگ ساژ تنها برای موهای روشن و دکلره شده استفاده می‌شود.
  • ماندگاری رنگ مو بالاتر است.
  • مدت زمان فرآیند رنگ مو بیشتر است. و تا 2 ساعت هم طول می‌کشد.
  • ترکیبات رنگ مو نسبت به رنگ ساژ آسیب زا تر است.
  • رنگ مو از پشت سر و از ساقه مو شروع می‌شود. اما برای رنگ ساژ هیچ ترتیبی لازم نیست.
  • تغییر رنگ مو در رنگ کردن بیشتر است.

تفاوت شامپو خنثی کننده با رنگساژ

بارها شنیده شده و ممکن است. شما هم با این مورد برخورد داشته‌اید. که مثلا از شامپوهای بنفش، نقره‌ای و … به عنوان شامپو رنگساژ نام برده‌اند. اما در واقع این شامپوها برای از بین بردن ناخالصی‌های زرد، نارنجی و… بعد از دکلره استفاده می‌َشود. بنابراین اگر از شامپو بنفش و انواع این محصولات به صورت نادرست استفاده شود. باعث خراب شدن رنگ مو و به خطر افتادن سلامتی مو و پوست سر می‌شود. پس این شامپوها را با رنگساژ اشتباه نگیرید. اما از این شامپوها چگونه باید استفاده کرد. در ادامه به صورت مفصل نحوه استفاده از شامپوهای بنفش توضیح داده می‌شود.

از شامپو موهای رنگ شده و شامپو کراتینه نیز دیدن نمایید.

نحوه استفاده از شامپو بنفش

از شامپو بنفش بعد از انجام دکلره استفاده می‌شود. در واقع این شامپو بعد از دکلره و قبل از رنگساژ استفاده می‌شود. در صورتی که بعد از انجام دکلره موهای شما دارای ناخالصی‌های نارنجی است. باید مقداری از شامپو بنفش را به صورت کف در آورد. و به مدت سه دقیقه موها را با آن ماساژ داد. سپس به وسیله‌ی آب آبکشی نمود. بعد از اتمام اعمال این عمل می‌توانید. به راحتی فرآیند رنگساژ را شروع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *