شامپو بنفش چیست و نحوه استفاده از شامپو ضد زردی

شامپو بنفش چیست

زمانی که موها را رنگ می‌کنیم. به دلیل عوامل محیطی و نوع رنگ مو ممکن است. بعضی از رنگ‌های نارنجی و زرد و قرمز در رنگ مو به وجود بیاید. رنگ‌های نامتعادل باعث کاهش زیبایی و اعتماد به نفس می‌شود. اما نباید نگران این موضوع باشیم. چرا که شامپو بنفش این قضیه را به راحتی حل کرده است. و می‌توان موهایی به زیبایی هر چه تمام تر داشت. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم. از جمله شامپو بنفش چیست و چه کاربردی دارد. و نحوه استفاده از شامپو بنفش یا ضد زردی چگونه است. با فروشگاه فیضی همراه باشید. تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب نمایید. و موهایی زیبا و اعتماد به نفس بسیار قوی داشته باشید.

قبل از ادامه موضوع اگر خواهان خرید شامپو هستید. انواع محصولات شامپو ضد ریزش ، شامپو ضد شوره ، شامپو موهای رنگ شده را نیز بازدید نمایید.

شامپو بنفش چیست

این محصول یعنی شامپو ضد زردی در واقع یک شامپو دارای رنگدانه های ریز است. که برای موهای رنگ شده مخصوصا موهای بلوند و تیره استفاده می‌شود. شامپو ضد زردی در از بین بردن زردی یا قرمزی و یا نارنجی رنگ مو بسیار موثر هستند. البته باید بدانید که دلیل زردی مو چیست. در واقع این زردی ممکن است. به دلیل اکسیده شدن رنگ مو باشد. که آن را به رنگ‌های نامطلوب مانند زرد و یا قرمز می‌رساند. شامپو بنفش دارای رنگدانه و پیگمنت بنفش است. که رنگ مو را به تعادل می‌رساند. باعث از بین رفتن رنگ نامطلوب می‌شود. و موهایی زیبا و خوش رنگ را به ارمغان می‌آورد.

اگر در مورد رنگساژ می‌خواهید اطلاعات کسب کنید. سری به مقاله رنگساژ چیست بزنید.

شامپو بنفش چگونه کار می‌کند؟

احتمالا شما هم ترکیب رنگ را شنیده‌اید. و یا اینکه بدانید که در لباس‌ها چه رنگ هایی بیشتر با هم سازگارند. شامپو ضد زردی نیز از این شیوه‌ی ترکیب رنگ استفاده نموده است. که ترکیب دو رنگ باعث خنثی شدن شدت رنگ می‌شود. و آن را کم رنگ تر می‌نماید. در ترکیب رنگها معمولا رنگ‌های بنفش و زرد مکمل همدیگر هستند. بنابراین اگر دو رنگ بنفش و زرد را به نسبت مساوی با هم ترکیب نمود. هر دو رنگ خنثی خواهند شد. در نتیجه ترکیب آن دو به طرف خاکستری تیره و یا قهوه‌ای نزدیک به خاکستری می‌رود. اما اگر ترکیب این دو رنگ نامساوی باشد. مثلا بنفش زیاد و زرد کم به طرف بنفش کمرنگ تمایل می‌یابد. و برعکس آن به طرف زرد کمرنگ می‌رود. از این رو با این تکنیک مقدار کمی رنگ شامپو بنفش باعث کم رنگ شدن و کاهش اشباع رنگ زرد می‌شود.

آیا شامپو ضد زردی تاثیر گذار است

تاثیر شامپو بنفش

شاید این تصور به وجود بیاید. شامپو ضد زردی که دارای رنگ بنفش است. باعث ایجاد رنگ بنفش در موها شود. اما در واقع این یک تصور اشتباه است. چرا که شامپو بنفش دارای رنگ دانه‌های بنفش بسیار ریز و به مقدار کم است. که رنگ زرد ایجاد شده در موها را کمرنگ می‌نماید. و هیچ رنگ بنفشی در موها پدیدار نمی‌شود. بنابراین این محصول رنگ های زرد، قرمز، نارنجی و مسی ایجاد شده در موها به دلیل اکسیده شدن را کمرنگ می‌کند. موهایی زیبا و خوشرنگ و درخشان را به ارمغان خواهد آورد. اما اثر این محصول به صورت موقت است. و باید به صورت دوره‌ای از آن استفاده شود.

نکاتی در مورد شامپو ضد زردی یا همان شامپو سیلور

شامپو سیلور در واقع همان شامپو ضد زردی است. برای موهای دکلره شده پایه 8 و 9 بسیار مناسب است. و رنگی نقره‌ای (silver ) را به موها می‌دهد. به همین دلیل هم گاها این محصول را به عنوان شامپو سیلور نیز می‌شناسند. نکته بعدی در مورد این شامپو این است. که این محصول کابرد تمیز کنندگی ندارد. و برای شستشوی روزانه مناسب نیست. بلکه برای از بین بردن رنگ های نامطلوب استفاده می‌شود. افرادی که موی خود را رنگ نکرده‌اند نباید از این محصول استفاده نمایند.

نحوه استفاده از شامپو ضد زردی بنفش

قبل از هر چیزی به این نکته توجه نمایید. که این محصول برای شستشو مناسب نیست. بلکه صرفا برای کاهش زردی رنگ مو استفاده می‌شود. همچنین نباید از آن به طور مرتب استفاده شود. چون باعث ایجاد رنگ یاسی بسیار کمرنگ در موها می‌شود. بنابراین باید در طول هفته یکبار و نهایتا در صورت نیاز مبرم تا دو بار در هفته می‌توان از آن استفاده نمود. اما نحوه استفاده از شامپو بنفش ضد زردی به ترتیب در پایین بیان می‌شود.

  • ابتدا باید موهای خود را در حمام خیس نمود.
  • مقداری از شامپو را روی موها بزنید و موها را ماساژ دهید.
  • اجازه دهید که 3 تا 5 دقیقه بماند. سپس آبکشی نمایید.
  • اگر لازم بود می‌توان برای مرتبه دوم نیز این فرایند را تکرار کرد.
  • نکته مهم از این شامپو هفته‌ای یکبار استفاده شود. در صورت لزوم نهایتا دوبار کافی است.
  • حتما به خاطر داشته باشید. که این محصول برای شستشو مناسب نیست.

میزان ماندگاری شامپو ضد زردی

این محصول ماندگاری زیادی ندارد. و تاثیر آن به صورت موقتی و کوتاه مدت است. و بعد از چند بار شستن موها تاثیر آن کم کم کاهش می‌یابد. بنابراین باید دوباره تمدید شود. در واقع بعد از شستشو موها رنگدانه‌های بنفش کاهش می‌یابند. و رفته رفته زردی و یا نارنجی و قرمزی موها افزایش می‌یابد. از این رو بعد از نمایان شدن رنگ زرد باید دوباره از آن استفاده نمود.

فرق شامپو بنفش با شامپو ضد زردی و یا شامپو سیلور

این نام‌ها و عنوان‌هایی که برای این محصول نامبرده می‌شود. در واقع یکی هستند. و تفاوتی ندارند. اغلب به دلیل رنگ بنفش آن بعضا آن را با عنوان شامپو بنفش می‌شناسند. و یا چون رنگ زرد و نارنجی و قرمز و مسی را کاهش می‌دهد. با عنوان شامپو ضد زردی نیز می‌شناسند. همچنین برای دکلره پایه 8 و 9 چون رنگی نقره‌ای بسیار زیبا به موها می‌دهد. با عنوان شامپو سیلور نیز شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *