روتین مراقبت پوست روز و شب + روتین پوستی روزانه و شبانه

روتین پوستی

روتین پوستی در واقع برای حفظ سلامت و زیبایی و به منظور مراقبت از پوست انجام می‌شود. که شامل مراحلی از جمله تمیز کردن صورت، تغذیه پوست با مواد و ویتامین‌های ضروری، مرطوب کردن و محافظت در برابر آفتاب است. برای هر کدام از این موارد محصولات متفاوتی وجود دارد. همچنین روتین پوست روزانه و شبانه با هم تفاوت‌های جزئی دارند. البته این روتین پوستی با توجه به نوع پوست نیز تفاوت هایی دارد. که در این مقاله ما سعی می‌کنیم. به صورت کامل و جامع دید روشنی در اختیار شما قرار بدهیم. با فروشگاه فیضی بمانید. تا اطلاعات بیشتری برای حفظ سلامت و زیبایی خود به دست آوردید.

روتین پوستی چیست

روتین پوستی یکسری اقدامات مراقبتی با استفاده از محصولات بهداشتی و مراقبتی است. که برای رفع خشکی و یا چرب بودن پوست و یا رفع جوش و لک همچنین رفع چین و چروک انجام می‌شود. انجام دادن روتین پوست برای همه افراد در این وضعیت آلودگی هوا لازم و ضروری است. تا همواره پوستی جوان و شاداب و صاف و بدون جوش و چین و چروک داشته باشیم.

روتین پوستی در یک نگاه

همانگونه که شما هم تا حدی اطلاع دارید. روتین پوستی به دو دسته کلی شبانه و روزانه تقسیم می‌شود. همچنین تقسیم بندی جزیی تری نیز دارد. که در انواع مختلف پوست های خشک و چرب و حساس و معمولی و غیره درجه بندی می‌شود. که در پایین به صورت خلاصه روتین شبانه و روزانه را در یک جدول نگاشته‌ایم. همچنین جدول روتین برای انواع پوست ها نیز به صورت خلاصه در جدول پایین تر آمده است. در ادامه نیز برای اطلاعات بیشتر هر کدام از موارد را به صورت مفصل بیان کرده‌ایم. تا بتوانید پوستی سالم و زیبا داشته باشید.

جدول خلاصه روتین شب و روز

روتین شبانه و روزانه تقریبا یکسان هستند. و تفاوت آن چنانی با هم ندارند. تنها تفاوت آنها در استفاده از ضد آفتاب در روز است. همچنین مرحله استفاده از روغن صورت در شب و روز با هم متفاوت است. البته در روتین شب از رتینول ها یا همان مشتقات ویتامین A استفاده می‌‌شود. که در روتین روز لازم نیست از آن استفاده نمود.

ترتیب روزانه شبانه
1 پاک کننده صورت پاک کننده صورت
2 تونر تونر
3 سرم صورت سرم صورت
4 کرم دور چشم کرم دور چشم
5 درمان لک های پوستی درمان لک های پوستی
6 مرطوب کننده مرطوب کننده
7 روغن صورت رتینول
8 ضد آفتاب روغن صورت

روتین مراقبت پوست روزانه و شبانه

جدول خلاصه روتین بر اساس نوع پوست

روتین پوستی برای تمام انواع پوست ها همه مراحل جدول بالا را دارد. منتهی در جدول پایین تفاوتهایی که هر کدام از پوست ها دارد. به صورت جدا ذکر شده است. مثلا در همه انواع پوست ها باید در روز قبل از بیرون رفتن از ضد آفتاب استفاده کرد. اما مثلا برای پوست حساس باید حتما از ضد آفتاب گیاهی استفاده شود. که در جدول نیز ذکر شده است. که از محصولات گیاهی استفاده شود.

نوع پوست نوع روتین
پوست چرب پاکسازی با پاک کننده روغن، آبرسانی سبک،
چرب و دارای جوش شستشوی مخصوص، سرم درمانی، لایه برداری ملایم، استفاده از کرم و سرم های دارای نیاسین یا سالیسیلیک اسید
پوست خشک پاک کننده روغنی، مرطوب کننده روز و شب ، ماسک مرطوب کننده هفته ای یکبار
پوست حساس محصولات تسکین دهنده، لایه بردار ملایم، استفاده از محصولات گیاهی
پوست معمولی پاکسازی، تونر، آبرسانی، استفاده از سرم آنتی اکسیدان، ضد آفتاب
پوست مختلط شوینده کف دار ملایم، پاک کننده کرمی در شب، مولتی ماسک

در آپدیت بعدی هر کدام از موارد به صورت مفصل توضیح داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *